Kouzelné papíry

Připravovat budoucnost znamená vytvářet přítomnost.“ Antoine de Saint – Exupéry

Na kurzu shiatsu jsem se setkala se spoustou zajímavých a inspirativních lidí. Jedním z nich je Filip Smutný „človek ako každý iný“, jak se sám prezentuje. A jako každý jiný, i on je výjimečný. Především Filipův pohled na svět je výjimečný, jeho vize úspěchu a šťastného života. Sám o sobě píše: „Môj úspech je skrytý v prítomnom okamhiku, v samotnom živote. Môj úspech je láska, ktorej sa snažím otvárať dvere stále viac. Aby potom prišla ku mne a hodila mi opäť polená pod nohy, vyskúšala, či jej aj navzdory bolesti a trpkým udalostiam znova otvorím.“

A tento úspěšný, stále šťastnější mladý muž napsal takový návod, jak změnit svůj život k lepšímu v jednadvaceti dnech. Kupodivu to není jedna z těch motivačních knih, jejichž čtením můžete promarnit půlku svého nešťastného života. Tato brožura je skoro prázdná a onen návod zabírá celou jednu stranu. Je to božsky jednoduché, krásné a kouzelné. Nedá mi to se nepodělit.

Tady je (ještě zkrácenější) návod na změnu života ve 21 dnech, který od vás vyžaduje jen trochu vůle:

1) Večer, když jdete spát, nespěchejte. Chvíli pobuďte se sebou i se světem. Ponořte se do svého nitra a zkuste poděkovat lidem, přírodě… Modlete se, meditujte, odpouštějte, milujte, radujte se, že jste (nebo aspoň něco z toho 🙂 ) A hlavně, ptejte se. Až skončíte, napište si:

1. Otázku, která vás zajímá nejvíce

2. Tři „věci“ za které jste v životě vděční

3. Slovem si připomeňte, že jste důležití pro tento svět. Jste jedinečná duše, která má v tomto světě určité poslání. Nic není náhoda, ani váš život. Nemusíte se rozepisovat, stačí napsat třeba jen „jsem láska“ – v téhle mantře je vše podstatné, ale můžete napsat, co chcete.

2) Ráno, když vstanete, jako první (s výjímkou návštěvy toalety), vezměte pero a pište. Jednoduše cokoliv vás napadne. Děkujte, rozebírejte své sny, své vize, život, duši, zpívejte, snětě, tancujte. Dělejte, co chete, ale napište to. Každý den je nový začátek.

Tento proces opakujte 21 dní, jdoucích po sobě, to je totiž minimum, které náš mozek potřebuje, aby dokázal starý vzorec myšlení proměnit na nový. Ani dům nepostavíte za den, ani se nestanete mistrem světa po jednom tréninku. Dvacet jedna dní není dlouhá doba, pokud má dojít k trvalé změně ve vašem životě. A pokud se vám proces zalíbí, rozhodn
ě nic nezkazíte, když budete psát dál.

Pokud čekáš, že se ti štěstí stane jen tak, že příjde samo, tak čekej dále. Jen si nestěžu
j, ty sám ses tak rozhodl a znáš důsledky. Každý z nás má na výběr.

Váš život je ve vašich rukou

Jak vám tohle může změnit život?

 

To, co se odehrává v našem životě, je produktem našich myšlenek. Čím čistější myšlenky, tím šťastnější život. Čím víc problémů s sebou nosíme, čím víc zanášíme svojí hlavu zbytečnostmi, tím víc jsme nešťastní. Když se vystěžujeme do papíru, uleví se nám. Myšlenka je fluidum, které tvoří. Poté co ji dostaneme z hlavy na papír, začíná se pomalu zhmotňovat, stává se realitou. Tak si tvoříme svět ve kterém žijeme, který vnímáme.

Abychom byli šťastní, musíme poznat, kdo jsme, co nám dělá dobře a co ne. Když se ptáme, hledáme smysl. Zároveň přinutíme mozek zpochybnit jeho světonázor, takový filtr, skrze který vnímá svět. Tím, že ho zpochybníme, zjistíme něco nového. Poděkování a mantra jsou silné pozitivní vibrace, které naši duši po těžkém dni uklidní a přivedou k léčivým myšlenkám, které ovlivní naše sny. Když spíme, odpočívá naše tělo, ale duše pracuje dál.

Poté, co naše duše pracovala na našem štěstí ve spánku, je ráno nejlepší čas na ni navázat a vytvořit si tak šťastnější den a tedy šťastnější budoucnost. Na rozdíl od spánku, kde je logický mozek vypnutý, se rádo duše díky jeho poměrně malé aktivitě může vyjádřit kontrolovaně. Už pracují myšlenky, ale stále ještě umí snít. Je to jako bychom ovládali svoje sny. Proto je vhodný čas, abychom odevzdali problémy, odpoutali se od nich. A tak si s čistými myšlenkami vytvářeli sny, které se stanou naší součástí.

Nelekejte se, že ráno nedokážete odpovědět na otázku položenou před spaním. Vaše duše na ní přesto ve snech pracovala, ale ráno si to nemusíte pomatovat. A samozřejmě to ránem nekončí. Přes den třeba narazíte na kamaráda, na knihu, kolemjdoucího nebo vás prostě něco napadne… a ejhle, odpověď najdete, kde jste ji nečekali. Možná to nebude ten den, možná jiný. Vše je výsledkem vaší práce, jen buďte bdělí. Nikdy nevíte, kdy vám může být odpovězeno.

Abychom pochopili štěstí, musíme pochopit svět, v kterém se skrývá. Ten svět je uvnitř v nás a tento svět se poté transformuje do světa venku, který vidíme. Jak je náš vnitřní svět bohatý, je „bohaté“ i vše venku.

Knížečka „Kouzelné papíry“ od Filipa Smutného obsahuje ještě věnování, popis překážek, ukázku a pak přehledně předtištěné papíry na každý den i s citátem. Je celá krásně upravená a určitě je výborná pro motivaci a dodržení jednadvacetidenního procesu. Jako dárek určitě potěší všechny „hledače“ 🙂

Tady můžete do knížky nahlédnout https://www.martinus.sk/?uItem=269261

Pokud jí nutně potřebujete ještě před vydáním, možná vám ji dokážu obstarat 😉

Jen pro navození atmosféry:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *