Jak ulevit bolesti, když masér není po ruce

V tomhle článku najdete tři typy, které pomáhají i vaší masérce…

 

S. O. S. meditační cvičení na každou bolest

Posaďte se do tureckého sedu, polovičního lotosu, nebo na židli se spuštěnýma nohama rovně dolů a narovnejte se. Zkuste najít polohu, ve které je vaše páteř nejlépe narovnaná, tak, jak je jí to přirozené. Chvilinku vnímejte své tělo, uvědomte si bolavá místa. Možná vám přijde signál, jak upravit svou polohu, abyste bolavým místům ulevili, ale nehrbte se! Můžete se trošku zahýbat do stran, dopředu, dozadu, tak abyste našli střed. Představte si, že středem vašeho těla vede pevné lanko, vede nekonečně vysoko nad vaši hlavu a nekonečně hluboko do středu země. Zhluboka se nadýchněte, dýchejte do plic i do břicha, jak nejlépe to půjde. Představte si, jak do vašeho těla proudí energie. Veďte vaši pozornost, energii a dech do bolavých míst. Představte si, jak se plní světlem, které prozáří a uvolní zatuhlá místa. Napětí povoluje, krev volně proudí svalem a vyplavuje všechny usazeniny.

Tento pocit můžete rozlít do celého vašeho těla. Cítíte se uvolnění a povzbuzení.

 

Shake it of

Pokud máte čas o samotě, ledacos se dá „vyklepat“.

 

Je to naprosto jednoduché, pusťte si hudbu a hýbejte se, jak se vám chce, jak se chce vašemu tělu. Můžete tancovat, skákat, dupat, klepat se… Můžete si představit, jak setřásáte tíhu z vašich ramen a zadupáváte ji do země. Můžete i křičet (pokud nikoho nevyděsíte). Nebo se dá naopak klidně plout s hudbou, jemně rozhýbat bolavá místa, dostat do nich tak více energie a krve, pomalu, s radostí a něžností. Můžete zkusit střídat divoký a klidný tanec. Můžete si vymýšlet a bláznit jako děti… Můžete! Je to jen na vás, je to vaše tělo, váš pohyb, vaše pocity. Máte právo se uvolnit a nesoudit se. Vytancujte to!

 

 

 

Voda

Voda je nenahraditelná, když se chceme očistit, uklidnit, vyplavit usazeniny na těle i na duši.

Když potřebujete nakopnout a fungovat zkuste ledovou sprchu – báječně osvěží tělo i mysl. Ale já osobně mám raději horkou vanu. Takovou, která vám otevře póry, roztáhne cévy a ukolébá vás do klidu, ve kterém se nejlépe regeneruje.

Do teplé vany můžete přidat ingredience podle vašeho trápení. Takových přísad do koupele je nekonečné množství. Tady jsou mé nejoblíbenější recepty:

  1. Kleopatřina koupel pro krásu a uvolnění

– Čerstvé mléko (cca 500ml)

– Lžíce medu

– Pár kapek arganového a makového oleje

– Esenciální olej růžové dřevo, levandule, geranium růžové

 

  1. Pro namožené svaly

– Epsomská sůl (300 – 400ml)

– Pár kapek mandlového nebo makového oleje (nemusí být)

– Éterický olej rozmarýn, majoráka, eukalyptus citrónovonný

 

Můžete přidat i bylinky, například kostival pro namožené svaly, pohmožděniny a artritidu. Nebo růže pro krásu a povzbuzení ženskosti 🙂

Ingredience vždy smíchejte před přidáním do koupele. Éterické oleje můžete zkombinovat, nebo si vybrat jen jeden. Pokud chcete koupel vyzkoušet, můžete si u mne objednat ingredience, nebo hotové směsi, které jen přidáte do vany. Odebírám od českých značek Nobilis Tilia, Dary Země a Eko koza.

Přeji vám krásné chvíle relaxace a budu moc ráda za zpětnou vazbu a vaše typy na úlevu od bolestí na těle i na duši :*

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *