Rýžová voda: jednoduchý trik pro krásné vlasy i pleť

Kromě trvanlivé potraviny je rýže kosmetickou vychytávkou pro vaše vlasy i pleť. Jsou to zejména škrob a proteiny, které nám prokazují velkou službu. Vyživují a zacelují trhliny ve sruktuře vlasu a udržují ho tak pevný a hydratovaný, jako krásné asijské vlasy.

rýžová voda pro krásné vlasy

Jak připravit rýžovou vodu na vlasy

Rýžovou vodu získáte jednoduše uvařením rýže ve větším množství vody, než je potřeba. Místo dvou šálků vody na šálek rýže, dáte šálky tři (1:3) a po uvaření rýži slijete. Jako vedlejší efekt večeře vám vznikl skvělý kosmetický pomocník.

Jednu až dvě lžíce rýžové vody smíchejte s hrnkem čerstvého čeje. Já nejraději používám kopřivový (o prospěšnosti kopřiv pro vlasy slyšel snad každý). Pokud máte tmavé vlasy a chcete opravdu nakopnout jejich růst, použijte černý nebo zelený čaj s vysokým obsahem kofeinu. Zesvětlení vlasů zase podpoří pravidelný oplach heřmánkem.

Vzniklým roztokem opláchněte vlasy po umytí, promasírujte pár minut pokožku hlavy a opláchněte vodou.

Výživná rýžová maska na vlasy

Roztok můžete použít i jako vlasovou masku před mytím. Stačí přidat pár kapek oleje. Poslouží jakýkoliv kvalitní rostlinný olej. Každý má trochu jiné účinky, ale všechny vlas vyživí. Pro podporu růstu jsou nejlepší ricínový a kávový olej.

Směs naneste na vlasy a zabalte do turbanu minimálně na 10 minut. Pokud si nechcete zašpinit ručník, udělejte si turban z pytle na odpadky. Poté si vlasy důkladně umyjte šampónem.

Rýžová voda jako hydratační sérům na ekzematickou pokožku

Krom toho, že je rýžová voda vynikající pro vaše vlasy, je skvělá i pro pleť a ekzematickou pokožku. Zředěnou rýžovou vodu můžete každé ráno nanést na pleť tampónkem a po chvíli opláchnout nebo otřít květovou vodu. Funguje tak jako hydratační sérum.
Zejména ekzematici si mohou rýžovou vodu přidat do koupele, nebo si v ní třikrát deně omýt ruce (a opláchnout). Nebojte se zkoušet a hledat co Vám vyhovuje.

Podobné příspěvky