Kávový peeling: domácí kosmetická vychytávka na pleť i oteklé nohy

Kávový peeling je nejsnazší domácí kosmetická vychytávka. Skvěle se hodí na pleť obličeje a uleví i nohám se sklonem k otékání.

kávový peeling

Jemně namelte kávu a s láskou si ji připravte na svůj oblíbený způsob. Jemně neznamená na frenchpress! To je jen pro tvrďáky, co ze sebe chtějí sedřít kůži ?
Kávu vypijte a užívejte si, že jste právě udělali něco zero waste.

Kávový logr je v podstatě to jediné, co potřebujete. Úplně luxusní peeling si uděláte, když ho smícháte se lžící dobrého medu a přidáte pár kapek oleje. Nohy se sklonem k otékaní budou obzvláště potěšeny, pokud přidáte kávový, ostropestřecový nebo tamanu olej.

Vaše pleť bude zářit po oleji kávovém, nebo arganovém. Ale i univerzální kokosový olej je dobrá volba. Naopak minerální a fritovací olej rozhodně nepoužívejte! ?

Pokud nejste alergičtí, můžete přihodit lžičku jedlé sody. Jedlá soda je pro mě nejlepší a nejjednodušší pleťový peeling. Je jemná a pleť krásně vyčistí. Ale pozor, jen natřít a opláchnout! Nenechávejte sodu na pleti dlouho!

A proč vlastně káva? Voní, chutná a energizuje nejen při vnitřním užití. Při peelingu pokožku vyhlazuje, omlazuje, detoxikuje, a tak podporuje spalování tuků.

Podobné příspěvky