Pleťová maska z jogurtu

Bílá maska se postaví nepříznivému počasí, slunci i mrazu. Hluboce hydratuje, regeneruje a zklidňuje.


Velký kosmetický zázrak určitě najdete i ve své lednici (ne není to kečup ?) je to bílý jogurt nebo tvaroh. Chutná dehydratované pleti vysušené mrazem i sluncem, a tak perfektně nahradí péči po opalování. Je osvědčeným lékem na mastitidu, neboli zánět prsu při kojení a nebála bych se ho mazat i na jiné horké záněty podkoží.
K jogurtu/tvarohu přimícheje bílý jíl, jako všechny jíly čistí a stahuje póry, ale z jílů je právě bílý nejlepší na suchou a dehydratovanou pleť, je hojivý a výborný na jizvy. Poměr míchání záleží na tom, jaký mléčný produkt použijete, pokud to s jílem přeženete a vyrobíte těsto, nic se neděje, nařeďte směs mlékem na konzistenci hustého krému. Pro dokonalost přidejte pár kapek makového oleje (zklidňuje podráždění a hojí, na citlivou pleť je jednička) a aloe vera (třeba v podobě séra od Nobilis Tilia). Pokud používáte masku na spálenou kůži, přikápněte pár kapek éterického oleje levandule. Pokud na suchou, dehydratovanou pleť, přidejte trochu medu.
Jestliže nemáte jíl, makový olej, aloe vera ani éterický olej levandule, tak to tam nedávejte. A nebo mi napište a já Vam ráda vše seženu.

Podobné příspěvky